Öğretmen

AMI diplomasına, özgünlüğü, yüksek standartları ve kalitesi nedeniyle dünya çapında saygı duyulmaktadır. Uygulamalı Montessori eğitimi, sosyoekonomik durumu ve gelişim aşamasından bağımsız olarak her çocuk için neyin işe yaradığını başarılı bir şekilde öğretmek için bakış açısı ve araçlar sağlar. Montessori eğitim prensiplerini dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir okulda uygulamalı, kendi hızınızda, işbirlikçi ve eğlenceli bir sınıf geliştirmek için kullanacaksınız.

Kurs Yapısı

Kurslar, bir akademik yıl boyunca, yaz tatillerinde veya çalışma modüllerinde AMI Bilimsel Pedagoji Grubu tarafından onaylanan formata göre sunulmaktadır. Ders programları konferanslar, seminerler, Montessori felsefesini kapsayan okuma oturumları, çocuk gelişimi ve Montessori materyallerinin sunumu hakkında bilgiler içerir.

Her ders ayrıca gözlem ve öğretme pratiğinin önemli bileşenlerini, Montessori didaktik materyallerini kullanarak denetimli uygulamaları, sınıf materyali yapımı ve bireysel sınıf el kitaplarının hazırlanmasını içerir.

Yaş Düzeyleri

AMI tarafından sunulan kurslar yetişkinleri aşağıdaki seviyelerde çocuklarla çalışmaya hazırlar.

  • Bebek Asistanları (0-3)
  • İlköğretim / Casa dei Bambini / Çocuk Evi (3-6)
  • İlk Uçak (0-6)
  • Başlangıç ​​(6-12)
  • Ergen (12-18)

Kurslar Nerede ve Ne zaman

Eğitimlerimiz Türkiye’de uygun şartlar oluştuğunda bir plan içerisinde sunulmaktadır. Yeterli talep oluştuğunda yurtdışı AMI merkezinden eğitmenlerimiz kurs süresince ülkemize gelerek eğitimlerini gerçekleştirmektedirler.

AMI Montessori’li Eğitmen Olarak Başlamak

Nerede eğitim almak istediğinizi seçin ve gelecek programlar, giriş ücretleri, programlar ve daha fazlası hakkında bilgi için doğrudan firmamız ile iletişime geçin.

AMI diplomanız uluslararası geçerliliği olan eğitmenliğinize sadece başlangıç olacaktır.