1974 yılında İsviçre’de doğdu. Eğitimine İsviçre’de başlayıp daha sonra Türkiye’ye döndükten sonra Anadolu Lisesini kazanmasına rağmen ailesinin tercihi ile normal liseye gitmek zorunda kaldı. Devam eden eğitimini Amerika Birleşik Devletinde tamamladı. İsviçre’ye dönerek “Uluslararası Otel Yönetimi” bölümünü birincilik ödülü alarak tamamladı.

Kariyerine Türk Hava Yollarında adım attı ve İsviçre Özel Kuvvetlerinde kariyerine devam ederken, mimarlık alanındaki istediğini gerçekleştirmek için “Hermes Mimarlık ve Tasarım” eğitimini başarı ile tamamladı. Motorola, Deutche Telekom, France Telecome, Rolex, Frank Müller, Davos Forum gibi kuruluşlarda çalıştı.

Cenevre üniversitesinde “Felsefe ve Psikoloji” üzerinde çalışmalarını sürdürdükten sonra, İsviçre HUG Tıp ve Ataştırma Hastahanesinde prematüre bebek, doğum, emzirme, gelişimi, motor bacarileri ve gelişimi alanında çalışmalar yaptı.

Sahip olduğu bilgi birikimi ile alanında danışmanlık hizmetlerini sürdürdü.

2014 yılında Türkiye’ye dönme kararı aldı. Türkiye’de iş konusunda araştırmalarını sürdürürken eğitim sektörünün insan hayatındaki öneminden dolayı, ihtiyaç ve talep üzerine Montessori eğitimi için 2016 yılında uluslararası ilgi gören AYGY şirketinin kuruluşunu gerçekleştirdi.

2016 yılında yurtdışında ( AMI İsviçre ) Montessori eğitimi döneminde AMI’nin AYGY firmasının kurucusunun Türkiye projesi büyük ilgi uyandırmış ve ardından, AMI Fransa, Kanada’dan gelen öneriler ve teklifler üzerine AMI’nin merkezi olan Hollanda’dan görüşmek için davet gelmiştir. 2017 yılında ilk olarak AMI Uluslararası üye toplantısına katılmıştır. AMI Yönetim Kurulu üyesi olan Lynne Lawrence, 30 yıldır UNICEF ile çalışan halen UNICEF Genel Direktörü ve AMI Yönetim Kurulu Başkanı olan André Roberfroid gibi AMI Montessori’nin önde gelen isimleri ile Türkiye projesi hakkında bilgi alışverişi sonucunda, faydalı strateji ve kararlar alınmıştır.

2017 yılında, standartlara uygun Montessori eğitim materyallerinin ülkemizde ulaşılabilir olması için AMI Montessori onaylı dünya lideri Heutink firmasına ait Nienhuis, Educo, Jegro, Arts & Crafts ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

2018 yılında üniversitenin daveti üzerine, AYGY şirketi sahibi olarak EJER Kongresine katılıp, AMI Montessori tarafından basılmış olan Dr. Maria Montessori kitaplarının Türkiye eğitim alanına dahil edilmesi için ANI Yayın Evi ile görüşmeler yapmıştır. Üniversitelerin daveti üzerine gönüllü olarak akademisyen ve öğrencilere seminerler düzenlemiştir. İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde Montessori okullarını ziyaret etmiş ve danışmanlık hizmetleri vermiştir.

2019 yılında Nienhuis eğitim materyallerinin sergilendiği ve bir Montessori sınıfının örneğini hizmete sunmuştur.

AYGY firması olarak uluslararası onaylı AMI ( Association Montessori Internationale ) eğitimlerini düzenleyip, sertifika ve diploma vermektedir. AMI onaylı Nienhuis eğitim materyallerinin distribütörlüğünün yanı sıra; Okul Proje, tasarım ve uygulamalarına gönül vermiş bir kişidir.